Zavřít zprávu

Něco se pokazilo


Špatná odezva serveru. Zkuste obnovit stránku.

Muzeum

Expozice Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost

V roce 2013 otevřelo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně tuto novou expozici ve 14. budově bývalého továrního areálu jako součást kulturně-vzdělávacího projektu s názvem 14|15 BAŤŮV INSTITUT.

Poprvé v historii je zde důstojně prezentována historie firmy Baťa od jejího vzniku v r. 1894 až do roku 1948, názorně je díky staré ševcovské dílně a výrobní obuvnické lince z 30. let 20. století zachycen pokrok ve výrobě obuvi, který firma za dobu své existence uskutečnila. Velký prostor je věnován sbírce obuvi s více než šesti sty exponáty. Představena je nejen produkce firmy Baťa, ale také kolekce bot exotických a historických, přičemž nejstarší originál se datuje do roku 1588.

Samostatnou expozici má i zlínské filmové studio, jehož počátky jsou svázány s baťovskými reklamami, a jež se proslavilo především filmy Karla Zemana.

Třetím tématem v rámci této expozice jsou cesty legendárních československých cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně rovněž zajišťuje prohlídky 21. budovy, tzv. mrakodrapu, bývalé administrativní budovy firmy Baťa, a to včetně vyjížďky historickým výtahem J. A. Bati.


OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA:

pondělí: zavřeno
úterý – neděle: 10 – 18 hodin


Vstupenky lze zakoupit na recepci 14. budovy 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, u větších skupin doporučujeme zaslat objednávku předem emailem na info@muzeum-zlin.cz nebo využít rezervaci online.

Bezbariérový přístup.

Parkování pro návštěvníky zdarma.

WI-FI zdarma.

Prohlídky česky, anglicky, německy.

Kontaktní osoba: ing. Silvie Lečíková, tel.: 573 032 326 nebo 734 769 971

Více informací: www.muzeum-zlin.cz

Baťovo Muzeum Obuvi v Torontu

Oficiální muzeum Baťovy společnosti BSO vzniklo na základě kolekce historické a etnické obuvi rodiny, která po odchodu z Čech nepřestala v doplňování této jedinečné sbírky. V roce 1979, když objem sbírky přesáhla možnosti privátních prostor, založila Baťova rodina Nadaci Baťova Obuvnického Muzea. Ta se mimo další aktivity profesionálně stará o údržbu a prezentaci a spravuje Baťovo Muzeum Obuvi v Torontu.

Součástí sbírky je v současnosti více jak 10,000 párů bot a dalších doplňků.

"Návštěvníci se seznámí s historií i současností obouvání, vývojem výroby obuvi a dějinami ševcovského řemesla"
Načítání...

Odeslali jsme nové heslo na Váš e-mail.

Pokračujte na přihlášení

Ztratil jste heslo?

Je snadné ztratit přehled o vašich přístupových údajích. Chceme vám proto pomoci s jednoduchou obnovou hesla.

Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás na e-mailu kontakt@bata.cz nebo na telefonu +420577685277

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás na e-mailu kontakt@bata.cz nebo na telefonu +420577685277

Byli jste úspěšně přihlášeni jako

Načítání...

Děkujeme, že jste se k nám přidali

Stačí pouze zkontrolovat Váš e-mail a potvrdit přihlášení k odběru. Již brzy se můžete těšit na novinky od Bati. Bereme spam hodně vážně, chceme proto mít jistotu, že je všechno správně.