Zavřít zprávu

Něco se pokazilo


Špatná odezva serveru. Zkuste obnovit stránku.

Dětská obuv

Na dětské obuvi
si dáváme
skutečně záležet

Na dětskou obuv klademe u Bati dlouhodobě vysoké nároky
a při jejím návrhu i výrobě si dáváme obzvlášť záležet.
Všechny dětské boty prochází důkladným
testováním v nezávislých laboratořích AZL Otrokovice
a využíváme i odborných testů z globální sítě laboratoří přední
světové společnosti SGS.
Vždy tak u nás najdete obuv odpovídající trendům dané sezóny,
která je zároveň maximálně bezpečná
a uzpůsobená potřebám dětských chodidel. Testováno v laboratoři

Garantujeme, že naše obuv a materiály,
přicházející do kontaktu s dětskou nohou jsou:

Prodyšné a komfortní

s velmi dobrou savostí a propustností, používáme stélky
z vyčiněné kůže a obuvnické podšívkové textilie

Testovány na přítomnost

vyloužitelných nebezpečných látek, například formaldehydu
a těžkých kovů, chromu s alergenními i možnými karcinogenními účinky

Odolné vůči potu

a zapouštění barev, znečištění

Bez alergenního niklu

u kovových ozdob a zapínání

bez chemických výparů

mikrobů či plísní

Dětská obuv od Bati je vyrobena
s láskou a testována s maximální
důsledností.

Jdeme kupovat
dětské boty

1. Měření a výběr správné velikosti

Správné změření chodidla je základ úspěšného výběru. Délku nohy měříme vždy ve stoje od nejzazšího oblouku paty ke konci nejdelšího prstu. Náš personál změří vždy obě nohy v ponožkách, které dítě běžně nosí. Obuv následně volte o trošku větší, než je samotné chodidlo. V prostoru před prsty musí být ponecháno 10 – 15 mm velikostního nadměrku. Polovina tohoto prostoru slouží jako rezerva pro růst, druhá polovina pro pohyb prstů při chůzi. Kromě vhodné délky nezapomeňte ani na šířku. Ta by měla odpovídat obvodu nohy v oblasti prstních kloubů. Příliš široká bota nohu dostatečně nezafixuje a prsty budou namáhané nadměrným tlakem. Úzká obuv naopak omezuje krevní oběh a způsobuje deformace nohy.

2. Péče odborného personálu našich prodejen

Při nakupování obuvi pro nejmenší vždy vyžadujte nejen kvalifikované změření délky nohou dítěte, ale také ověření délky vnitřního prostoru vybrané obuvi. Personál prodejny tedy změří nejen nohu, ale po započtení velikostního nadměrku změří i vnitřní prostor obuvi odpovídající velikosti. Pouhé změření nohy nestačí, protože velikostní označení obuvi je orientační. Skutečná velikost se může do jisté míry lišit (je ovlivněna tvarem kopyta, střihem a materiálovým složením obuvi). Pamatujte, že i ta nejkvalitnější obuv v nesprávné velikosti může nevratně poškodit nohy vašeho dítěte.
Správnou velikost obuvi je také možno ověřit vyjmutím vkládací stélky, na kterou se dítě postaví. Hodnota velikostního nadměrku je tak jasně viditelná.
Odborný personál našich prodejen vám rád poradí, jaký tvar nebo šířka obuvi jsou pro Vaše dítě nejvhodnější, stejně tak jaký typ obuvi je ideální pro daný účel.

3. Procházka

Nechte dítě v nových botách projít prodejnu.
Sledujte, jestli mu obuv při chůzi neklouže
z paty nebo ho naopak nedře.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.Po jakých botách sáhnout

Tvar

Bota by měla kopírovat přirozený tvar dětské nohy. Přední část musí mít prostornou kulatou špičku. Špičatá obuv je pro děti nevhodná. Kromě nepohodlí může způsobit deformity prstů.

Materiály

Vybírejte obuv, která je vyrobena z přírodních materiálů. Bota by měla být měkká, prodyšná, schopná absorbovat vlhkost a přizpůsobit se tvaru nohy. Vhodné materiály jsou zejména kůže a textil.

Stélka

Vzhledem ke zvýšenému pocení dětských nohou je důležité, aby byla obuv vybavena vlepovací nebo vkládací stélkou ze savého materiálu.

Podpatek

Volte co nejnižší a s co největší plochou pro udržení stability dítěte.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.

Opatek

Vnitřní díl v patní části obuvi by měl být dostatečně tuhý, vysoký a dlouhý. Noha v obuvi musí být dokonale fixována a nesmí docházet k nežádoucím bočním pohybům paty. Naučte dítě používat obouvací lžíci. Zamezíte tím zničení opatku a celé patní části obuvi.

Ohebnost obuvi

V místě, kde se noha při chůzi ohýbá (tj. v oblasti prstních kloubů), musí být obuv co nejohebnější. Tuhá a nepoddajná bota zvyšuje únavu, narušuje pohodlí chůze a zdravý vývoj nohou.

Tlumící vlastnosti

Vybírejte obuv vybavenou podešví s tlumícími vlastnostmi. Chrání před opotřebením kostí, kloubů, chrupavek a poškozením páteře dítěte.

Váha a střih obuvi

Čím lehčí, tím lepší. V nejmenších velikostních řadách kupujte svému dítěti obuv výhradně kotníčkovou. Doporučujeme obuv šněrovací nebo uzavíranou páskem na sponu či na suchý zip.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.

Noha malého dítěte roste v průměru o 15 až 18 mm za rok, u starších dětí o 8 až 12 mm. Růst ovšem není plynulý a probíhá ve skocích. Proto mohou některé děti vyrůst ze svých bot již za 2 až 3 měsíce. Do 4 let mají děti v nožní klenbě tukové polštářky, které ji chrání před zatížením. Je tedy zbytečné vybavovat obuv nejmenších dětí technologiemi podporujícími vývoj klenby. Pozornost je potřeba věnovat spíše správnému tvaru a velikosti bot. Kosti malého dítěte totiž zůstávají dlouho chrupavčité. Jsou tedy měkké a schopné se rychle deformovat špatnou obuví nebo nadměrným zatížením. Dětská chodidla mají navíc sníženou citlivost vůči bolesti a tlaku. Proto děti hůře odhadují, zda jim obuv dobře padne a je pohodlná. Hrozí tak, že budou nosit nevhodnou obuv, aniž by na to upozornily. Vždy je potřeba dbát na to, aby děti obouvaly boty k účelům, ke kterým je obuv vyrobena. Vždy se proto v obchodě seznamte s tím, do jaké kategorie Vámi vybrané boty spadají.

Naše kategorie
dětské obuvi

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.1. Do školky, školy i do města

Když se Vaše dítko vydává za dobrodružstvím všedního dne, ubezpečte se, že je u objevování světa v pohodlí a obujte jej do obuvi od Bati. Splňuje totiž přísná kritéria kladená na dětskou obuv. Věnujte pozornost kvalitní kožené stélce a dostatečné prodyšnosti, díky čemuž jsou boty z naší kolekce vhodné pro celodenní nošení. Jejich tvar navržený ve spolupráci s odborníky zase zajistí zdravý vývoj nohou. Jsou tak ideální parťáci na cestu do školky, do školy nebo do města.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.2. Pro malé princezny i starší slečny

Slavnostní obuv pro malé i větší slečny, které si chtějí nazout střevíčky do divadla, na ples nebo se blýsknout na oslavě před kamarády. Zdobená obuv hodna opravdových princezen následuje módní trendy a okouzlí nejen všechny malé parádnice, ale i jejich rodiče, prošla pečlivým testováním. Zdobené střevíčky nejsou určeny ke každodennímu nošení, avšak pro speciální příležitosti je dopřejte svým princeznám a nemusíte se bát, že by jeden střevíček zůstal hned na prvním schodu.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.3. Na hřiště i do přírody

Boty, ve kterých děti vyrážejí za zábavou ven, by měly být nejen pohledné, ale především bezpečné a odolné. V letním období u sandálků dbejte na krytou špičku, která zabraňuje poranění prstů při hře i na výletech. Bezpečnost dětských nohou zvyšuje i pevná patní část poskytující dostatečnou oporu. Pro letní radovánky u bazénu pořiďte svým dětem otevřenou obuv, např. žabky, které zvýší hygienický komfort jejich nožiček a zabrání uklouznutí. Na pískoviště postačí plátěné tenisky, na výpravu do lesa zvolte raději pevnější botu. V zimním období vybírejte obuv zateplenou a z odolných materiálů, které chrání nohu před mokrým sněhem a umožňují snadnou údržbu. Zaměřte se na svršek s nepromokavou úpravou, kterou podpoříte použitím impregnace. Díky kvalitním materiálům navíc obuv vydrží hodiny běhání na dětských hřištích i v přírodě. Vybavte své děti pohodlím v obuvi z naší kolekce.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.4. Na doma

V obuvi na doma tráví většina dětí nakonec nejvíce času. Zaměřte se proto na výběr papuček, které se nejen líbí, ale zároveň dobře sedí a splňují přísné požadavky na ně kladené. Chůze na boso je pro správný vývoj dětských nohou to nejlepší, ale jen za předpokladu, že dítě běhá po měkkých a nerovných površích jako je tráva nebo písek. Naopak bosá chůze po tvrdých, hladkých površích (dlažba, plovoucí podlahy) je pro chrupavčitou dětskou nohu naprosto nevhodná a může vést i k dlouhodobým zdravotním problémům. Vyberte si z naší kolekce obuvi na doma, kde najdete hravý design, veselé barvy a nejkvalitnější materiály. Dětským nožičkám zajistíte zdravé pohodlí po celý den.

Dětská obuv od Bati je vyrobena s láskou a testována s maximální důsledností.

Baťa věnuje dětské obuvi maximální pozornost.
Používá vyspělé technologie dokonale spojující požadavky na zdravotně nezávadnou obuv a atraktivní vzhled.
Pro dětskou obuv vybíráme ty nejlepší materiály a staráme se o to, aby vaše děti dostaly vždy tu nejvyšší kvalitu.

Zdraví a pohodlí dětí je pro nás vždy na prvním místě.
Opravdu zdravotně nezávadnou a dokonale promyšlenou obuv najdete v prodejnách Baťa a na bata.cz.

Objevte dětskou kolekci

Sdílejte dětskou obuv

Načítání...

Odeslali jsme nové heslo na Váš e-mail.

Pokračujte na přihlášení

Ztratil jste heslo?

Je snadné ztratit přehled o vašich přístupových údajích. Chceme vám proto pomoci s jednoduchou obnovou hesla.

Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás na e-mailu kontakt@bata.cz nebo na telefonu +420577685277

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Pokud potřebujete poradit, kontaktujte nás na e-mailu kontakt@bata.cz nebo na telefonu +420577685277

Byli jste úspěšně přihlášeni jako

Načítání...

Děkujeme, že jste se k nám přidali

Stačí pouze zkontrolovat Váš e-mail a potvrdit přihlášení k odběru. Již brzy se můžete těšit na novinky od Bati. Bereme spam hodně vážně, chceme proto mít jistotu, že je všechno správně.