Výrobní závod v Dolním Němčí byl od roku 1971, kdy bylo započato s jeho výstavbou, provozovnou n.p. Svit. Po zapracování a úspěšném zvládnutí technologie výroby obuvi se výrobní divize specializovala na pánskou vycházkovou obuv pro SSSR.
V osmdesátých letech se vyráběly v 20 až 200 tisícových sériích nenáročné vzory především pro Sovětský svaz. Ke dni 1.7.1992 převzala výrobní divizi n.p. Svit firma Baťa a.s. Vznikaly a personálně byly zabezpečovány oddělení zásobování a nákupu, prodeje, finanční oddělení, plánování, kalkulace a technická příprava výroby spolu s modelárnou. V současné době výrobní divize zaměstnává 137 pracovníků.
"Od vyrobení vzorku dle přání zákazníka, zpracování technické dokumentace, po finální výrobek, mnohdy neuběhne ani týden"
Na rozdíl od dříve vyráběných velkých sérií, které se neměnily i po více jak 12 měsících, jsou dnešní zaměstnanci schopni vyrábět několik náročných vzorů za den. Od vyrobení vzorku dle přání zákazníka, zpracování technické dokumentace, po finální výrobek, mnohdy neuběhne ani týden. Designeři jsou schopni reagovat ve svých kolekcích na současné módní trendy. Pracují za pomocí špičkového technického vybavení.
Výrobní divize vyrábí v současnosti převážně pánskou usňovou obuv. Výrobky patří do kategorie určené pro volný čas, většinou se jedná o obuv vycházkovou. V menší míře je vyráběna obuv dámská a dětská.
Kontaktní adresa:
Hlucká 573
687 62 Dolní Němčí
Tel.: 572611111
e-mail: fmanager@bata.cz


